ZUNO BANK


ZUNO patrí k novým bankám, je súčasťou stabilnej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International, jednej z vedúcich bankových skupín v stredoeurópskom regióne. Banka má prostredníctvom siete bankových pobočiek, leasingových a finančných spoločností zastúpenie v 17 krajinách. Držiteľom bankového povolenia na pôsobenie v SR je ZUNO od r. 2010 a odvtedy poskytuje bežné bankové služby, prijímanie vkladov, poskytovanie spotrebiteľských úverov a platobné služby. Banka sa riadi Etickým kódexom bánk a pravidlami správania sa skupiny RZB bánk, ktorý zabezpečuje: orientáciu na zákazníka, profesionalizmus, kvalitu, vzájomnú úctu, integritu. ZUNO charakterizuje aj jednoduchosť, otvorenosť, on-line komunikácia, základné služby sú bezplatné, peniaze chránené zákonmi o ochrane vkladov.

Recenzie produktov

Účty: V ponuke banky sú produkty ÚČET a ÚČET PLUS, určené pre všetkých záujemcov nad 18 rokov, občanom SR alebo aj občanom štátov mimo EÚ, ktorí majú e-mailovú adresu a mobilný telefón. Zriadenie účtov je možné vybaviť on-line alebo s účasťou kuriéra, ktorý zdarma doručí všetky dokumenty potrebné k podpisu zmluvy o účte priamo na zadanú adresu. Účty obsahujú aj bezplatné vydanie bezkontaktnej platobnej karty, elektronické bankovníctvo aj bezplatné platby v EUR v rámci Slovenska a krajín využívajúcich SEPA. Vedenie ÚČTU PLUS je spoplatnené sumou 2,80 € mesačne, ale v prípade ak sú mesačné platby kartou v sume viac než 100 €, za účet sa neplatí.

Sporenie: V rámci sporiacich účtov je možné zriadenie niekoľkých druhov sporenia s úrokmi v intervale 0,7 % – 1,25 % p. a. Pri sporení na účte bez viazanosti možno mať peniaze k dispozícii kedykoľvek, vklady aj výbery sú bezplatné a účet možno viesť aj v cudzích menách – CZK, GBP, USD. Sporenie plus nemá limitovaný žiadny minimálny vklad ani zostatok, do sumy 12 000 € je úročenie 1,20 % p. a. V prípade otvorenia účtu Vklad, je tiež jeho vedenie zdarma, peniaze možno mať stále k dispozícii, úrok je však variabilný, momentálne 1,25 %, mení sa podľa doby viazanosti prostriedkov.

Úvery: V ponuke sú viaceré produkty s názvami Pôžička, Pôžička plus, Rezerva. Pôžičku si možno zriadiť on-line až do výšky 20 000 € s využitím na čokoľvek, úrokom od 6,9 % p. a. , s možnosťou poistenia proti prípadným problémom so splácaním. Splátky si možno nastaviť podľa vlastných potrieb na dobu 6 – 72 mesiacov. Pri pôžičkách na refinancovanie starých úverov banka znižuje staré úverové sadzby o 3 % až 5 %. Pre klientov, ktorí majú zriadený bežný účet je určená Rezerva t.j. prečerpanie, ktoré dovoľuje ísť do mínusu na účte do výšky úverového rámca 300 € – 3 000 €. ZUNO poskytuje aj KREDITKU s bezúročným obdobím do 55 dní, s limitom 250 € až 7 000 €. Platby, zostatok, nastavenie limitov na kreditnej karte možno sledovať aj v mobile, k dispozícii je aplikácia ZUNOKreditka.

Výhody banky

  • prepracovaný on-line spôsob komunikácie
  • cenovo prístupné produkty a služby
  • prehľadné elektronické bankovníctvo

Nevýhody banky

  • relatívne úzka ponuka produktov, len pre individuálnu klientelu

Produkty banky

  • účty: bežné účty
  • sporenie: sporiace účty, vklady
  • úvery: spotrebiteľské pôžičky, refinančné úvery, kontokorent, kreditné karty

Internetové bankovníctvo

https://moje.zuno.sk

On-line banking je pre banku dôležitým produktom, preto je kladený zvýšený dôraz aj na jeho bezpečnosť. Pri prihlásení sa do on-line banking ZUNO je potrebné zadať klientske číslo a heslo na zabezpečenej adrese vo svojom prehliadači alebo na oficiálnej stránke www.zuno.sk. Po 3 neúspešných pokusoch o prihlásenie je účet zablokovaný a nutný je telefonát do kontaktného centra. Podobne po 15 minútovej nečinnosti dochádza k automatickému odhláseniu z IB. Aktívne transakcie ešte banka overuje aj 6 miestnym SMS kódom. Bankový účet možno spravovať tiež so ZUNO aplikáciou MOBILE BANKING, zasielanie platieb umožňuje aplikácia VIAMO a komunikácia s bankou zabezpečuje aj produkt ZUNO Dokumenty.

 

Pobočky

Pobočky ZUNO možno nájsť v každom PC alebo mobile, ktoré majú prístup na internet. Okrem toho sú po celom území SR k dispozícii Obchodné miesta, otvorené zvyčajne v pracovných dňoch podľa regionálnych zvyklostí a v Bratislave aj v sobotu v čase 10:00 – 14:00 hod. Poštová adresa: ZUNO BANK AG, pobočka zahraničnej banky, Einsteinova 23, 851 01 Bratislava.

Kontakty

Telefón: + 421 2 456 99 999, nonstop (aj zo zahraničia)

e-mail: info@zuno.sk

Kód banky: 8410

SWIFT: RIDBSKBX


ZUNO BANK
4.5 (90%) 2

Podobné recenzie

banner-hyperia