Na Slovensku bude čoskoro o jednu banku menej


K 1. 8.2017 prebehne zlúčenie Sberbank Slovensko, a.s. a  Prima banka Slovensko, a.s. s tým, že nástupníckou spoločnosťou bude Prima banka Slovensko, a.s. Súhlas so zlúčením už vydala aj Národná banka Slovenska, takže nič nestojí v ceste spojiť „jednu zelenú banku s druhou zelenou bankou“.

Prima banka navýši počet svojich pobočiek

Aj keď je Prima banka už aj v súčasnosti jednou z troch bánk v Slovenskej republike, s pobočkami vo všetkých 79 okresoch Slovenska, po tomto zlúčení si svoju sieť ešte rozšíri, pretože  Sberbank tiež poskytuje svoje služby vo viac než 40 pobočkách  po celom území. Klienti Sberbank tak získajú ešte širší  a jednoduchší  prístup k produktom a službám, pričom Prima banka je v posledných rokoch najrýchlejšie rastúcou retailovou bankou na Slovensku.

Prinesie toto zlúčenie aj veľa iných zmien?

Z pohľadu klientov pravdepodobne ani nie, pretože ako avizujú Sberbank Slovensko aj Prima banka Slovensko na svojich internetových stránkach, doterajší klienti Sberbank môžu aj po zlúčení naďalej využívať služby a bankové produkty tak, ako boli doteraz zvyknutí. Môžu si však „polepšiť“ v tom, že využijú širšie ponukové portfólio z Prima banky – sporiace účty, bonusové odmeny za platby kartou, hypotéku so sadzbou 1,2 % p. a. pre každého … Svoju pozíciu na finančnom trhu si však posilnila aj investičná skupina Penta Investments, ktorá sa stala majoritným vlastníkom 99,5 % akcií Sberbank Slovensko.


Na Slovensku bude čoskoro o jednu banku menej

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *