Úver cez mobil


V súčasnosti banky bežne ponúkajú svojim overeným klientom možnosť získať úver aj bez nutnej osobnej  návštevy  kamennej pobočky, napríklad vyplnením žiadosti v rámci svojho internetového bankovníctva. Digitálny úver od Tatra banky však môže získať aj záujemca, ktorý doteraz nevyužíval služby tejto banky a nemá prístup do internet bankingu. Ani nový klient nemusí zájsť na pobočku, stačí si stiahnuť do mobilu aplikáciu Tatra banky, „prekrokovať“, splniť podmienky a požiadať o úver. Úplne jednoduché to samozrejme nie je, ale pre mobilne zdatnejších zrejme zvládnuteľné.

Inovatívna Tatra banka

Tatra banka už viac rokov patrí medzi popredných hráčov na slovenskom bankovom trhu a v inováciách a progresívnych riešeniach v oblasti mobilného bankovníctva je najoceňovanejšou bankovou inštitúciou. Nie je  internetovou bankou, no jej inovácie „idú s dobou“. Už pred viac než desiatimi rokmi ako prvá na Slovensku predstavila internet banking v mobile, neskôr bezkontaktnú platobnú kartu VISA, mobilné platby, zaviedla hlasovú a tvárovú biometriu. Získala viaceré ocenenia, napríklad minulý rok od magazínu Global Finance titul „Najlepšia digitálna banka“. Určite k tomu prispela aj spomínaná Tvárová biometria a následne produkt Digitálny úver.

Tvárová biometria je IT projektom roka 

Inovatívny produkt Tatra banky a spoločnosti Softec bol ocenený za svoju originálnosť, efektívnosť, prínos pre široké  spektrum záujemcov preferujúcich aplikáciu nových technológií v praxi. Svedčia o tom aj zverejnené údaje banky, podľa ktorých až pri tretine novootvorených účtov v Tatra banke bola využitá tvárová biometria. Takáto identifikácia už teda nie je počin z oblasti sci – fi, ale realita.

Ako to funguje a je takáto identifikácia bezpečná? 

Je všeobecne známe a dané, že banky patria k inštitúciám, kde si na overení identity klienta dajú záležať. Žiadna banka by preto nespustila do prevádzky aplikáciu, ktorá by nebola overená a bezpečná. Identifikácia pomocou tvárovej biometrie prebieha v Tatra banke na viacerých úrovniach: porovnaním fotografie z naskenovaného občianskeho preukazu s aktuálnou snímkou urobenou cez mobilnú aplikáciu a ich následným porovnaním v databáze Ministerstva vnútra SR. Bezpečnosť identifikácie je teda zaručená a ako sa k nej prepracovať?

K tomu je potrebné urobiť niekoľko krokov, podrobný popis je uvedený na https://www.tatrabanka.sk, vrátane inštruktážneho videa.

Ako získať digitálny úver?

V prvom rade je potrebné stiahnutie príslušnej Aplikácie Tatra banky do svojho mobilu, otvoriť ju a potvrdiť „Stať sa klientom“. V ďalších krokoch potom:

  • z ponuky aplikácie vybrať bezúčelový úver od TB
  • na predbežnej kalkulačke nastaviť parametre žiadaného úveru, následne sa zobrazí možná výška splátky, úroková sadzba, RPMN aj výška celkovej odplaty za úver
  • vyplniť požadované základné údaje a potvrdiť súhlas s ďalším spracovaním
  • klient dostane od banky spätnú SMS s overovacím kódom, zvolí si vlastný prihlasovací PIN a pokračuje fázou svojej identifikácie (tvárová biometria)
  • po ukončení procesu overovania identity, po odpovedi na doplňujúce otázky a potvrdeniach sú parametre úveru upresnené.

Formou Digitálneho úveru TB možno získať finančné prostriedky v  intervale 500 € -30 000 € s dobou splatnosti 1 až 8 rokov. Pre nových klientov, ktorí požiadajú o úver do 28.februára 2019 je úroková sadzba určená na 5,9 % p. a. a zároveň získajú aj 100 % zľavu zo spracovateľského poplatku. Za optimálnych podmienok môže byť celý proces ukončený za štvrť hodinu, takže aj noví klienti môžu získať úver rýchlo a pohodlne, cez mobil.


Úver cez mobil

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia