Tatra banka


Tatra banka (TB) vznikla v r. 1990 ako prvá súkromná banka na Slovensku. V r. 2014 dosiahla zisk 114 miliónov EUR, úvery poskytnuté klientom vzrástli o 10 % a o 17 tisíc sa zvýšil počet individuálnych klientov. Banka splnila všetky kritériá Európskej centrálnej banky, pričom ukazovateľ primeranosti vlastných zdrojov ku konsolidovanej báze významne prekročil požadované hranice.

Pri príležitosti 25. výročia svojho založenia uvádza TB limitovanú ponuku 2 500 hypoték s jednotnou úrokovou sadzbou 2 % p. a. , pri 3 ročnej fixácii. Tatra banka ponúka kompletné portfólio bankových produktov podľa jednotlivých typov klientov: Personal, Business, Premium, Private, samozrejmosťou sú aj elektronické služby formou internet bankingu alebo mobilných aplikácií.

Recenzie produktov

Účty: Pre individuálnych klientov je v tomto segmente ponúkaný balík služieb Tatra Personal, ku ktorému je možné obdržať platobnú kartu na počkanie a zriadenie účtu je možné realizovať aj on-line spôsobom. Uvedený balík obsahuje okrem bežnej komunikácie s účtom aj možnosť nastavenia voliteľného prečerpania, prípadne sporiaceho systému. Pre firmy je určený balík Tatra Business, ktorý je variabilný, možno ho prispôsobiť individuálnym potrebám firmy, ponúka aj možnosť 50 % zľavy z poplatku s Programom odmeňovania. Pre nové firmy je tento balík na pol roka bez akéhokoľvek poplatku a s týmto produktom môžu firmy využívať svoje financie efektívne a prehľadným spôsobom.

Úvery: Fyzické osoby môžu získať úvery na bývanie aj spotrebné úvery. Bezúčelový úver Clasic je úročený od 9,90 % p. a. , prvú splátku zaplatí sama banka, výsledok schvaľovacieho procesu je známy do 24 hodín. Úver je možné poistiť a klienti banky, ktorí majú príjem zo zamestnania nepotrebujú prikladať žiadny doklad o príjme. Pre firmy má TB pripravené viaceré BusinessÚvery – Expres, Hypo, Variant a tiež úvery pre prevádzkové, investičné aj projektové financovanie, vrátane financovania z fondov EÚ- participácia banky až do výšky 100 % výdavkov.

Sporenie a investovanie: Individuálni aj firemní klienti majú k dispozícii okrem klasických termínovaných vkladov a sporiaceho programu aj rôzne druhy investovania. Môžu si vybrať podielové fondy ako napr. Depozitný fond so stabilným vývojom, vysokou likviditou a nízkym rizikom alebo investície s pevným výnosom či štrukturované vklady. Banka tiež ponúka brokerské služby pri obchodovaní s cennými papiermi, dlhopismi, akciami aj štátnymi pokladničnými poukážkami.

Výhody banky

  • medzinárodne akceptovaná banková inštitúcia, dlhoročne etablovaná na finančnom trhu,
  • komplexné balíky produktov a služieb pre širokú klientelu,
  • individuálny prístup a aktívna spolupráca pri výbere bankového produktu,
  • prepracovaný inovačný program a využívanie elektronickej komunikácie.

Nevýhody banky

  • vyššie priemerné úrokové sadzby pri úverových produktoch

Produkty banky

  • účty a karty: bežné účty pre fyzické aj právnické osoby, viac druhov platobných kariet
  • úvery: spotrebné, hypotekárne účelové, americká hypotéka, business úvery, úvery pre korporátne financovanie, úvery s podporou európskych zdrojov
  • sporenie a investovanie: termínované vklady, sporiace programy, podielové fondy, menové obchody

Internetové bankovníctvo

http://www.tatrabanka.sk

Internetbanking TB patrí k produktom, ktoré boli ocenené medzinárodným mesačníkom Global Finance. Má prepracovaný systém zabezpečovacích prvkov, ktoré sú zárukou bezpečnosti prevádzky. Prihlásenie sa do IB prebieha vo viacerých krokoch, začína zadaním PIN + hesla, následne je nutná spolupráca s čítačkou a platobnou kartou k danému účtu. IB je dostupný aj pre iPhone, aplikáciu si možno stiahnuť bezplatne. V rámci elektronických služieb je možné využívať aj bezkontaktné mobilné platby cez smartfón.

 

Pobočky

Tatra banka disponuje so širokou sieťou kamenných pobočiek na celom území SR, hlavne sú však umiestňované do väčších sídiel. Otváracia doba pobočiek je v pracovných dňoch prispôsobená podmienkam v jednotlivých regiónoch, zvyčajne je to v čase 8:00 – 18:00 hod. V SO + NE sú otvorené hlavne pobočky vo väčších mestách a v obchodných centrách, obvykle od 10:00 do 20:00 hodiny. Centrála banky sa nachádza na adrese: Tatra banka, a. s., Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava 1.

Kontakty

Infolinka: DIALOG Live * 1100 alebo 0800 00 1100 (zo zahraničia: +421 2 5919 1000)

e-mail: info@tatrabanka.sk

Kód banky: 1100

SWIFT: TATRSKBX

 

 


Tatra banka
5 (100%) 1

Podobné recenzie

banner-hyperia