Svet financií nemá prázdniny


Na rozdiel od väčšiny bežnej populácie, ktorá si cez letné mesiace užíva prázdniny či dovolenky, v oblasti financií to tak zjavne nie je. Stále sa „čosi deje“, v súčasnosti možno zaregistrovať aj nižšie uvedené informácie.

Z pôžičkovej spoločnosti Cetelem bude banka

Cetelem logo

Cetelem bude ponúkať bankové produkty ako sú bežné a sporiace účty

Podľa hovorkyne spoločnosti Cetelem Slovensko Andrei Trebuľovej prebieha proces, v ktorom dochádza k zlúčeniu firmy s materskou francúzskou bankovou skupinou BNB Paribas a na Slovensku už bude Cetelem podnikať ako pobočka zahraničnej banky.

Existujúce úverové zmluvy budú platiť naďalej a firma bude tiež pokračovať v poskytovaní doterajších produktov a služieb. V súvislosti so získanou bankovou licenciou však bude mať prístup aj do bankového úverového registra, takže získa viac informácií o klientoch, súvisiacich s ich bonitou a celkovou úverovou históriou. Cetelem tiež plánuje rozšíriť svoju ponuku a okrem poskytovania spotrebiteľských úverov bude ponúkať aj klasické bankové produkty ako sú bežné a sporiace účty.

Zdroj

http://ekonomika.sme.sk, http://peniaze.pravda.sk

A čo rieši Ferratum Bank?

Ferratum bank logo

Spoločnosť Ferratum Bank momentálne neposkytuje nové úvery

Záujemcov o pôžičky, ktorí boli zvyknutí využiť seriózne služby a produkty Ferratum asi zaskočila ich internetová stránka, na ktorej v súčasnosti (júl 2016) „kraľuje“ nadpis: Na webstránke prebieha údržba. To by na prvý pohľad nemuselo byť nič výnimočné, veď vylepšiť dizajn alebo doplniť obsah webu je bežné, no nižšie uvedený oznam, že „Spoločnosť Ferratum Bank momentálne neposkytuje nové úvery“ môže vyvolávať rozpaky aj rôzne otázky. Na ich zodpovedanie však zatiaľ možno len využiť zverejnené kontakty alebo trpezlivo čakať, čo Ferratum „porieši“.


Svet financií nemá prázdniny

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *