Slovenská sporiteľňa


Slovenská sporiteľňa (SLSP) je banka s najdlhšou tradíciou na Slovensku, jej novodobá história sa datuje od r. 1953, ale siaha až do 19. storočia. V r. 1990 získala univerzálnu bankovú licenciu a v r. 1994 sa transformovala na akciovú spoločnosť, ktorá poskytuje služby v segmente privátneho bankovníctva pre individuálnych klientov a tiež služby pre podnikateľskú sféru. Majoritným vlastníkom SLSP je od r. 2001 Erste Group Bank, jeden z najväčších poskytovateľov finančných služieb a vedúca retailová banka v strednej Európe.

SLSP je v súčasnosti najväčšia komerčná banka na Slovensku s úplnou devízovou licenciou a povolením na vykonávanie hypotekárnych bankových obchodov. Svojim klientom poskytuje široké portfólio produktov a služieb ako sú tradičné bežné účty, termínované vklady, ale aj elektronické bankovníctvo. Individuálni klienti tu môžu pohodlne platiť, získať úver aj investovať. Podnikatelia, slobodné povolania, neziskový sektor môžu získať okrem vedenia účtov aj prefinancovanie svojej činnosti, prípadne prístup na finančné trhy.

Recenzie produktov

Účty: Pre ľudí ponúka banka viac druhov osobných účtov (Osobný účet Exclusive, Mladý, Študent), na ktorých je možné získať odmenu za platby platobnou kartou – vrátenie 0,5 % z objemu vybraných platieb a tiež bezplatné vedenie účtu – ak je výška aktív nad 10 000 €. Účty je možné zriadiť on-line alebo osobnou návštevou na pobočke a s osobným účtom možno ušetriť aj na splátkach úverov, s využitím programu Výhodný súčet.

Podnikateľské účty riešia komplexné riadenie financií firiem, zahrňujú bezhotovostné transakcie, internetbankingové služby, embosovanú platobnú kartu aj neobmedzený počet najčastejšie využívaných transakcií. V prípade, ak priemerný mesačný zostatok na účte je väčší než 10 000 € resp. 30 000 € ak sa jedná o účet PLUS, vedenie účtu je bezplatné. Bežné účty možno vyberať z viacerých typov, podľa vlastných potrieb – SPORObusiness v domácej alebo cudzej mene, SPORObusiness fondy a podobne.

Úvery: Pre fyzické osoby má banka k dispozícii dostatočnú ponuku úverov. Spotrebný úver na Čokoľvek je možné získať rýchlo, jednoducho, vo výške od 300 € do 30 000 €, s dobou splatnosti 1 – 9 rokov, s úrokovou sadzbou od 9,90 % ročne ( pre vysokoškolákov od 8,50 % ). Pri úveroch na bývanie je v prípade produktu Hypotéka bez prekážok vybavenie znaleckého posudku a zriadenie záložného práva bezplatné.

 

Sporenie a investovanie: Termínové vklady sú ponúkané s garantovanou úrokovou sadzbou počas celej viazanosti vkladu. V prípade viazanosti na 12 a viac mesiacov možno v súčasnosti získať vyššiu úrokovú sadzbu o 0,50 % p. a. Kombi vklady KLASIK a PREMIUM umožňujú kombináciu termínovaného vkladu a investovania do rôznych typov fondov.

Výhody banky

  • široká ponuka bankových produktov,
  • tradičná banka so silnou pozíciou na finančnom trhu,
  • prehľadné obchodné podmienky,
  • rozsiahla sieť obchodných miest a bankomatov po celom území SR.

Nevýhody banky

  • nižšie úročenie na termínovaných a sporiacich účtoch

Produkty banky

  • účty: osobné, podnikateľské
  • úvery: spotrebné, hypotekárne, business, kreditné karty
  • sporiace a investičné produkty: termínované vklady, vkladné knižky, sporenie k účtom, fondy, cenné papiere

Internetové bankovníctvo

http://www.slsp.sk

Banka ponúka viac spôsobov elektronickej komunikácie cez Internetbanking, Easybanking, Telephonebing aj aplikáciu pre smartfóny. Zriadenie služby je bezplatné a IB umožňuje nepretržitý on-line prístup k k osobným účtom, sporiacim aj investičným produktom. Prihlásenie do IB prebieha cez prihlasovacie meno a heslo, na stránke sa nachádzajú aj výstrahy v súvislosti s ochranou, no v tomto smere by sa žiadalo aj od banky pridanie ďalšieho bezpečnostného prvku napr. autorizačná SMS alebo priradenie externého zariadenia.

Pobočky

Sídlo banky sa nachádza v hlavnom meste SR, na adrese: Slovenská sporiteľňa, a.s., Tomášikova 48, 832 37 Bratislava. Banka má širokú pobočkovú sieť, v rámci celého územia prevádzkuje 292 pobočiek a 17 firemných centier. Otváracia doba v pracovných dňoch je obvykle 9:00 – 18:00 hod., pobočky vo veľkých mestách a nákupných centrách sú otvorené aj v SO + NE až do 20.hodiny.

Kontakty

Call centrum: 0850 111 888 alebo 0915 111 888, 0910 111 888

(zo zahraničia: + 421 2 58 26 8111 alebo + 421 915 111 888)

e-mail: info@slsp.sk

kód banky: 0900

SWIFT: GIBASKBX

Rýchla žiadosť o pôžičku
Slovenská sporiteľňa
4 (80%) 1

Podobné recenzie

banner-hyperia