Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia


Súčasťou spoločenského prostredia je aj skupina ľudí, ktorí nie sú v žiadnom pracovnom pomere. Z objektívnych alebo subjektívnych príčin sú nezamestnaní, bez trvalého pracovného pomeru. Nemusí ísť pri tom len o ľudí bez zamestnania, ale aj študentov či osoby poberajúce niektorú so štátnych sociálnych dávok. Ak nemajú k dispozícii iný príjem napríklad z prenájmu, z príležitostnej práce a nechcú alebo nemôže v prípade finančných ťažkostí požiadať o pomoc rodinu prípadne priateľov, majú síce obmedzenú ale predsa len nejakú šancu na získanie pôžičky.

Nie je nezamestnaný ako nezamestnaný

Niektorým vyslovene vyhovuje, že nemusia povinne pracovať – načo sa unúvať, veď nejako bolo a nejako bude. Na druhej strane je zas skupina tých, ktorí by radi pracovali, ale nemajú kde alebo nemôžu. Pre finančnú situáciu je zas jedno, či niekto nemá prácu preto, že žije v regióne s vysokou nezamestnanosťou alebo preto, že nemôže momentálne pracovať zo zdravotných dôvodov, či z dôvodu opatery rodinného príslušníka. Nech sú už dôvody toho, že je človek nezamestnaný akékoľvek, jasné je to, že má nedostatok finančných prostriedkov, niekedy aj na pokrytie základných životných potrieb. Ak ide len o prechodný stav t. j. ak je reálna nádej, že ten kto chce pracovať bude mať novú prácu, tak pre toho môže byť pôžička na preklenutie aktuálnej finančnej situácie dobrým riešením. Ten, kto sa zamestnať nechystá, pritom to nemusí byť len na trvalý pracovný pomer v štátnej alebo verejnej správe či prosperujúcej firme (to sú asi tie najlukratívnejšie „fleky“), ale aj ako SZČO či na dohodu, tak toho asi žiadna pôžička z biedy nevytiahne. Bude to len ďalšie prehĺbenie nepriaznivej finančnej situácie, pretože zatiaľ sa na trhu pôžičiek neobjavila taká, ktorú by nebolo treba splatiť.

Aká je pôžička pre nezamestnaných a kto ju poskytuje

Poskytne niekto nezamestnanému vôbec nejakú pôžičku? Túto otázku si asi dá veľa ľudí, pretože nezamestnaný je väčšinou málo bonitný klient, ktorý nie je pre bankové inštitúcie vôbec zaujímavý. Žiadateľ o pôžičku však musí často aj v nebankových spoločnostiach predložiť doklad o príjme alebo pracovnú zmluvu a nič z toho teraz nemá. Nastáva nezávideniahodná, ale nie neriešiteľná situácia. Nebankových spoločností je na trhu zatiaľ veľa (zatiaľ preto, že podľa novej legislatívy, musia získať licenciu od NBS, takže tie menej solventné a menej seriózne budú musieť činnosť ukončiť a trh sa ozdraví) a niektoré ponúkajú pôžičky aj pre túto špecifickú skupinu žiadateľov. V prípade ak sa jedná o pôžičku pre nezamestnaných bez ručenia:

  • jej výška samozrejme limitovaná nižším objemom peňazí,
  • zvyčajne aj krátkou dobou splatnosti,
  • podmienkou pre získanie pôžičky je zväčša vek 18 – 62 rokov, občan SR,
  • vybavenie jednoduché, rýchle, on-line alebo telefonicky,
  • bez dokladovania účelu použitia,
  • bez overovania úverových registrov.

Nevýhodou týchto pôžičiek je okrem krátkodobej splatnosti aj vyššia úroková sadzba a rôzne poplatky, za poskytnutie pôžičky, za predĺženie splatnosti a hlavne vysoké sankčné poplatky. Overené nebankové spoločnosti však pristupujú aj k takýmto klientom individuálne a ocenia napríklad aj to, ak niekto nemá trvalý pravidelný príjem, ale aj občasný, pracuje na dohodu či na zmluvu o dielo. V takýchto prípadoch môžu ponúkať vyššie pôžičky napríklad do 5 000 €.

Naše tipy 

Poskytovateľ Výška pôžičky Splatnosť pôžičky
Pôžičkomat 25 – 350 € 5 – 31 dní
Ferratum Bank 30 – 350 € 15 – 30 dní
CreditONE 25 – 180 € 1 – 30 dní
SMS Credits 20 – 350 € 15 dní
Provident 160 – 2 300 € 60 – 100 týždňov
PôžičkaHneď 100 – 5 000 € 12 – 84 mesiacov

Aj keď to majú nezamestnaní so získaním pôžičky ťažšie, získané prostriedky môžu pomôcť hlavne tým, ktorí si hľadajú nový zdroj príjmu a nečakajú na to, že ich zachytí naša deravá sociálna sieť.

Rýchla žiadosť o pôžičku
Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia
3.5 (70%) 2

Podobné recenzie

banner-hyperia