Pôžička za euro denne


Pod týmto názvom ponúka Raiffeisen banka jeden zo svojich úverových produktov. To jedno euro znie celkom pekne, v mesiaci je však tých dní obvykle okolo tridsať. Ak si chceme „dobre požičať“ malo by byť samozrejmosťou pozrieť sa na ponúkaný produkt (nielen tento) detailnejšie, nielen marketingovými očami. Porovnať, posúdiť, vyhodnotiť pre a proti a až následne sa rozhodnúť, či je to pôžička podľa našich predstáv, potrieb a možností.

Parametre pôžičky

  • výška pôžičky 2 000 €
  • mesačná splátka 30 €
  • doba splácania 96 mesiacov
  • úroková sadzba 9,53 % p. a.
  • RPMN 10,11 %
  • bez poplatkov za poskytnutie
  • celková odplata za pôžičku 2 880 €

Zdroj: https://raiffeisen.sk/pozicka/

Pozitívom ponuky je možnosť získať pôžičku pri jednej návšteve pobočky, rýchlo aj na počkanie a tiež nulové poplatky za jej poskytnutie, pretože v súčasnosti je už skôr pravidlom ako výnimkou účtovať určité bankové poplatky za úver. Podľa štatistických údajov, ktoré zverejnila Národná banka Slovenska na svojej internetovej stránke bola priemerná úroková sadzba v 3.štvrťroku 2018 pri tomto type úverov nad 5 rokov na úrovni 7,04 % p. a., pri úveroch na obdobie 1 – 5 rokov 9,74 % p. a. Ak je však pre niektorého žiadateľa prioritou rozloženie nižších splátok na dlhšie obdobie (faktom však je, že čím dlhšie obdobie splácame, tým viac preplatíme), môže byť pôžička za 1 € denne zaujímavá. Na druhej strane aj samotná banka má vo svojom úverovom portfóliu nižšie uvedené produkty, pri ktorých sú náklady vynaložené na pôžičku  menšie, prípadne možno získať odmenu za riadne splácanie.

Pôžička s odmenou

Pri výbere pôžičky možno využiť rozsiahly interval od 700 € do 30 000 € , dobu splatnosti nastaviť v rozmedzí 18 – 96 mesiacov, štandardná úroková sadzba je 9,53 % p. a., odmena závisí od dĺžky splácania a veľkosti pôžičky. Napríklad pri pôžičke 10 000 € na obdobie 60 mesiacov činí odmena 745 €, pri 25 000 € pôžičke s dobou splatnosti 96 mesiacov je  celková odmena  príjemných 3 256 €. Aj pôžičku s odmenou je možné získať bez poplatkov za poskytnutie, neplatí sa ani za mimoriadnu splátku či zmeny v úverovej zmluve.

Mini pôžičky

Pre tých, ktorí si chcú  požičať len tzv. pôžičku pred výplatou alebo potrebujú finančné prostriedky na pokrytie nečakaných nákladov sú k dispozícii pôžičky 200 €, 400 € alebo 600 €. Takýto typ produktu bol v nedávnej minulosti  doménou hlavne nebankových subjektov, no v súčasnosti ich ponúka aj Raiffeisen banka, so štandardným úročením 18,50 % p. a., RPMN 20,50 % a splácať ich možno až 18 mesiacov. Na ilustráciu: aj v licencovaných  nebankovkách sú takéto mini pôžičky poskytované zvyčajne s úrokovou sadzbou okolo 25 % p. a. a ich splatnosť je krátkodobá, najčastejšie mesačná.

Pôžičkové produkty Raiffeisen banky sú teda rôzne, je z čoho vyberať. Zároveň však treba pripomenúť, že bankový aj nebankový pôžičkový trh je tiež rozsiahly a vhodné je preto najprv analyzovať, porovnať a až potom si vybrať, nakoľko stále platí, že každá pôžička predstavuje  záväzok, ktorý je nutné uhradiť, splatiť v dohodnutom termíne.


Pôžička za euro denne

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia