Pôžička s ručením nehnuteľnosťou


Na prvý pohľad sa môže zdať, že takúto pôžičku môže získať len ten, kto má vo vlastníctve nejakú nehnuteľnosť – dom, byt, chatu, chalupu, pozemok. Pravda je však niekde medzi tým, pretože súhlas so založením nehnuteľnosti pre potreby zaistenia úveru naozaj môže dať len vlastník predmetnej nehnuteľnosti, ale tento vlastník zároveň nemusí byť aj žiadateľom o pôžičku.

Jednoduchšie povedané, pôžičku s ručením nehnuteľnosťou môže získať aj ten, kto žiadnu nehnuteľnosť nevlastní, ale získa súhlas od iného vlastníka na založenie jeho nehnuteľnosti. Nech už je vlastníkom ktokoľvek, mal by si ručenie nehnuteľnosťou dobre uvážiť.

Aby zostala strecha nad hlavou

Pred požiadaním o finančné prostriedky pôžičkou s ručením nehnuteľnosťou je to známe „ radšej dva krát meraj a až potom rež“ naozaj opodstatnené. Nikto predsa nechce rozšíriť komunitu bezdomovcov len preto, že precenil svoje možnosti súvisiace so splácaním pôžičky. Zvyčajne ide o nemalú sumu a opatrnosť a zodpovedné jednanie je tu nielen potrebné, ale aj nutné. Ručenie vyžadujú banky aj nebankové spoločnosti, ktoré tak majú istotu návratu požičaných financií. Na finančnom trhu je teda takýchto pôžičiek dostatok, potrebné je porovnať ponuky viacerých subjektov, sústrediť sa aj na možnosti splácania, posúdiť rôzne aj skryté poplatky a hlavne neprepisovať nehnuteľnosť na veriteľa.

Ručenie nehnuteľnosťou = veľká šanca na získanie pôžičky

Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou patria k štandardným typom požičania vyššieho objemu finančných prostriedkov. Môžu mať formu bez účelového úveru, s použitím na čokoľvek, na financovanie vlastných potrieb, na investovanie, na obstaranie hnuteľných vecí. Banky vyžadujú ručenie nehnuteľnosťou hlavne pri hypotekárnych úveroch a úveroch na podnikateľskú činnosť. Ich výhodou je nízka úroková sadzba, dlhá doba splatnosti, možnosť nižších mesačných splátok. Poistenie úveru aj nehnuteľnosti je zväčša povinné, nehnuteľnosť však zostáva v majetku vlastníka, banka má zriadené len záložné právo. Na druhej strane nebankové spoločnosti tiež celkom vítajú takýto typ pôžičky a vybavia ju relatívne rýchlo a jednoducho, bez zdĺhavej administrácie. Kým banka skúma aj bonitu klienta a jeho schopnosť splácať pôžičku, nebankovým spoločnostiam stačí predložiť len osobné údaje a hlavne list vlastníctva nehnuteľnosti. Často sa však poistia proti prípadnému nesplácaniu tým, že im nestačí záložné právo, ale chcú prepis nehnuteľnosti do ich vlastníctva až do doby úplnej úhrady požičaných prostriedkov. To je veľmi nebezpečný precedens a často cesta k exekučnému konaniu.

money-168025_640

Aj keď ručenie nehnuteľnosťou je pre poskytovateľov pôžičiek výhodné, nemusí to v praxi znamenať automatickú istotu, že „veľa peňazí“ aj určite dostaneme. Zvyčajne sa výška pôžičky pohybuje v rozsahu 70 – 90 % ceny založenej nehnuteľnosti a zároveň je potrebné preukázať aj pravidelný príjem (v bankách je to jedna z podmienok pôžičky) pre bezproblémové splácanie.

Na záver niekoľko príkladov pôžičky s ručením nehnuteľnosťou od overených subjektov:

Úver4you

 • výška pôžičky od 2 000 € do 30 000 €,
 • splácanie v mesačných splátkach, 1 až 8 rokov,
 • úver je bez účelový, na čokoľvek,
 • zaistenie nehnuteľnosťou, aj od iného vlastníka.

mBank

 • výška úveru až do 80 % ceny založenej nehnuteľnosti,
 • splatnosť do 40 rokov, v mesačných splátkach,
 • úroková sadzba 2,24 % p. a.,
 • úver možno čerpať ako účelový na obstaranie bývania alebo bez účelový, podľa vlastných potrieb,
 • ručenie nehnuteľnosťou, môže byť aj vo vlastníctve inej osoby.

Prima banka

 • výška úveru od 5 000 € do 80 % ceny nehnuteľnosti,
 • možnosť splácania po dobu 11 – 30 rokov,
 • úroková sadzba 3,20 % p. a.,
 • určený na nákup alebo rekonštrukciu , prípadne bez účelu využitia,
 • ručiť možno aj nehnuteľnosťou vo výstavbe alebo bytom či domom, ktorý chceme kúpiť.

Pôžička s ručením nehnuteľnosťou
5 (100%) 1

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

5 skúseností s Pôžička s ručením nehnuteľnosťou

 1. miroslav píše:

  dobrý den hladam dobrý uver do 5000 eur ,bez poplatku ,je to na vyplatenie nevýhodnych malých uverou dakujem za informaciu

 2. barry píše:

  budete potrebovať úver vo výške 2% ponuke úveru napíšte nám teraz: barryhonestloancompany47@gmail.com

 3. peter píše:

  Dobry den hladam seriozny uver vo vyske 50000e na kupu RD bez poplatkov vo pred rozumnym urokom aj nebankovy uver splatnost cca 17 rokov som zamestnany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *