Pôžička pred výplatou – ako si ju vybrať?


Pôžička pred výplatou – túto otázku si možno položia viacerí z tých, ktorí si chceli užiť vianočné sviatky alebo zimné radovánky tak povediac „nad pomery“. Pozabudli totiž na to, že je potrebné myslieť aj dopredu, pretože prídu všedné dni a s nimi tiež financovanie bežných životných potrieb. Obvykle ich pokryje príjem zo mzdy, ale čo keď je výplatný termín ešte tak ďaleko a splatnosť záväzkov už tak blízko? Nepríjemný stav, no možno ho riešiť viacerými spôsobmi, napr. aj formou pôžičky. Treba si však uvedomiť, že takéto riešenie má svoje pozitíva (získame potrebné finančné prostriedky), ale aj negatíva (jedná sa o cudzie financie, ktoré treba vrátiť) a tak je potrebné  pristupovať k výberu pôžičky naozaj zodpovedne.

Na čo nezabudnúť?

V prvom rade asi na použitie „zdravého rozumu“ t. j. požičať si len toľko peňažných prostriedkov, koľko nutne potrebujeme a aby splatenie pôžičky neprinieslo ďalší problém. Následne však aj na to, že:

  • nastaviť si reálne požiadavky a parametre pôžičky podľa svojich možností sa oplatí (sumu pôžičky, dobu jej splatnosti…)
  • výška mesačnej splátky by nemala byť vyššia ako jedna tretina čistého mesačného príjmu a zároveň brať do úvahy fakt, že čím dlhšia lehota splatnosti, tým väčšie preplatenie pôžičky
  • pôžičky poskytujú viaceré subjekty: nebankové spoločnosti, banky aj súkromní poskytovatelia (tzv. P2P pôžičky), takže je z čoho vyberať
  • vhodnými pomocníkmi pri výbere môžu byť internetové porovnávače pôžičiek ako napr. coolpozicky.sk a tiež finančné portály ako je financieonline.sk, kde možno získať informácie o poskytovateľoch, ich produktoch, prečítať si recenzie aj konkrétne skúsenosti používateľov.

Pôžička pred výplatou na koho sa možno obrátiť?

V súčasnosti už síce počet poskytovateľov pôžičky pred výplatou klesol, na základe legislatívnych zmien odišlo z finančného trhu viacero nebankových spoločností, ktoré sa špecializovali práve na tento typ pôžičiek, no stále existuje dostatočná ponuka a záujemcovia o takýto typ krátkodobej, menšej finančnej výpomoci si majú z čoho aj od koho vyberať. Nižšie uvádzame niekoľko typov.

Pre tých žiadateľov, ktorým stačí malá suma 50 € – 300 € je napríklad k dispozícii ponuka od Pôžičkomat.sk. Poskytovateľ disponuje licenciou na poskytovanie úverov od NBS, pôžička je bezpečná, možno ju získať pohodlne, online, rýchlo, peniaze môžu byť prevedené na bankový účet klienta aj za pár minút. Nutné je však splniť všeobecné podmienky a mať vlastný zdroj príjmu.

Pôžička pred výplatou - pre tých žiadateľov, ktorým stačí malá suma 50 € - 300 € je napríklad k dispozícii ponuka od Pôžičkomat.sk. Poskytovateľ disponuje licenciou na poskytovanie úverov od NBS, pôžička je bezpečná, možno ju získať pohodlne, online, rýchlo, peniaze môžu byť prevedené na bankový účet klienta aj za pár minút.

Pôžička pred výplatou – pre tých žiadateľov, ktorým stačí malá suma 50 € – 300 € je napríklad k dispozícii ponuka od Pôžičkomat.sk. Poskytovateľ disponuje licenciou na poskytovanie úverov od NBS, pôžička je bezpečná, možno ju získať pohodlne, online, rýchlo, peniaze môžu byť prevedené na bankový účet klienta aj za pár minút.

Prechodný nedostatok finančných prostriedkov pred výplatou však možno riešiť aj v bankách a v prvom rade je dobré osloviť „vlastnú“ banku, v ktorej máme zriadený bežný účet.  Ak si s bankou dohodneme napr. možnosť prečerpania účtu, nemusíme už ďalej nič podnikať. Získame okamžite potrebné finančné prostriedky a to obvykle bez nutnosti nového dokladovania a administrácie (banka už naše údaje má a pozná aj účtovnú históriu, príjmové a výdajové položky). Môže to mať však háčik v dĺžke bezúročného obdobia, pretože banky poskytujú kontokorent s úrokom okolo 20 % p. a. Niekedy preto môže byť vhodnejšie požiadať o nejaký druh spotrebiteľského bezúčelového úveru, ktorý má prijateľnejšie úročenie, momentálne aj pod 10% p. a. Turbulencie na trhu s nebankovými spoločnosťami využili banky tiež k tomu, že už poskytujú spotrebiteľské úvery aj na malé sumy od 300 €, ktoré je možné použiť ako pôžičku pred výplatou.

Poznámka na záver

Na tomto portáli možno nájsť viaceré informácie k tejto téme, stačí len kliknúť na záložku Pôžičky a čítať články s názvami: Pôžičky do 350 € – porovnanie, NinjaSumo pôžička, Pôžička od Raiffeisen Bank a ďalšie podľa vlastného záujmu.


Pôžička pred výplatou – ako si ju vybrať?
3 (60%) 5

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia