Pôžička od Raiffeisen Bank


Raiffeisen Bank má síce viac než 125 ročnú históriu, na slovenskom finančnom trhu však dlho nepôsobí, no aj tak patrí medzi známe bankové subjekty, nakoľko jej stratégia a marketingová politika sú v niektorých smeroch odlišné od zaužívaných bankových koľají. Preferuje svoje „garancie navždy“ t.j. za vklady a výbery sa neplatí, platobné karty pre celú rodinu možno vybaviť na počkanie, za platby kartou sa tiež neplatí a garantuje uhradenie sumy 100 € ak niektorá garancia nebude splnená. Jej cenník služieb zaberá len jednu stranu bežného formátu kancelárskeho papiera a banka avizuje, že má najspokojnejších klientov na Slovensku. To sú vyjadrenia a tvrdenia, ktoré môžu vzbudiť v mnohých ľuďoch záujem a našu pozornosť sme zamerali na ponuku pôžičiek.

Pôžičkové produkty Raiffeisen Bank

Vo všeobecnosti možno od banky získať pôžičky v rozsahu 200 € – 20 000 €, schvaľovací proces je rýchly, jeho výsledok známy za 15 minút, stačí predložiť len občiansky preukaz. Z klientského hľadiska   možno kladne hodnotiť aj poskytnutie pôžičky bez ručenia a bezúčelové využitie získaných finančných prostriedkov. V prípade minipôžičiek je výška mesačných splátok pevne stanovená, pri iných typoch je možné zvoliť individuálnu výšku splátky a vybrať si aj dobu splatnosti.

Momentálnou „vlajkovou loďou“ v pôžičkovom portfóliu banky je SuperRÝCHLA pôžička v rozsahu 700 € – 20 000 € so splatnosťou 18 – 72 mesiacov. Za jej riadne splácanie môže klient očakávať aj finančnú odmenu napr. pri výške pôžičky 3 000 €, ktorá je splatená za 6 rokov, to môže predstavovať peknú sumu 950 €. O pôžičku možno požiadať osobne na pobočkách banky alebo zaslať online žiadosť, prípadne kontaktovať infolinku. Podmienkou pre získanie pôžičky je pravidelný príjem, pričom sú v nevýhode žiadatelia, ktorí majú príjem z podnikania, pretože môžu získať pôžičku maximálne vo výške 2 500 €, no zamestnanci s bežným platom takto obmedzovaní nie sú. Podobne aj dôchodcovia alebo poberatelia iného príjmu ako zo závislej činnosti musia počítať s tým, že je potrebné minimálne po dobu 6 mesiacov zasielať takýto príjem na účet zriadený v Raiffeisen Bank. Štandardná úroková sadzba superrýchlej pôžičky, ktorá predstavuje približne 15 % p. a. je tiež nad úrovňou priemerných sadzieb podobných spotrebných úverov (podľa údajov NBS to bolo v priebehu minulého roka približne 12,5 % p .a.). Na druhej strane však pozitívne možno hodnotiť skutočnosť, že na internetovej stránke banky je k dispozícii kalkulačka, kde si možno namodelovať parametre vlastnej pôžičky a vopred poznať aj údaje ohľadom výšky RPMN a sumu preplatenia pôžičky, čo nie je u všetkých poskytovateľov úplne bežný postup.

V prípade, ak má žiadateľ záujem o požičanie menšej čiastky, banka má k dispozícii ako jedna z mála bankových inštitúcií tzv. minipôžičky v sume 200 €, 400 €, 600 € s dobou splatnosti 7,12,18 mesiacov, čo môže byť vhodnou pomocou pre tých, ktorí potrebujú preklenúť napríklad len dočasný výpadok vlastného príjmu.

Na ilustráciu aj pár príkladov

Výška pôžičky 400 700 5 000 € *
Doba splatnosti 1 rok 1 rok 5 rokov
Mesačná splátka 38,49 € 19,42 € 106,30 €
Úroková sadzba 27,00 % p. a. 21,90 % p. a. 15,00 % p. a.
Celková úhrada 461,88 € 1 165,20 € 7 653,60 €
  • v prípade pôžičky s odmenou možno získať po riadnom splatení 1 350 €

Aj z uvedeného je zrejmé, že na trhu s pôžičkami je asi ťažké nájsť produkt, s ktorým by boli všetci klienti spokojní. Raiffeisen deklaruje, že je banka pre jednoduchší život, jej pôžičkové produkty však patria viac menej k štandardným, majú tiež svoje pozitívne prvky aj menej ústretové stránky vo vzťahu k spotrebiteľom, preto je len na individuálnom rozhodnutí každého potenciálneho klienta, ktoré aspekty pôžičky sú pre neho prioritné.


Pôžička od Raiffeisen Bank
3 (60%) 3

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Skúsenosti s Pôžička od Raiffeisen Bank

  1. Stanislav píše:

    No s Raiffeisen bank nemám nejlepší zkušenosti, ale to může být individuální – možná jsem narazil jen ne na nejvstřícnějšího pracovníka.

    Pokud se bavíme o půjčkách od těchto velkých a tradičních poskytovatelů, tak skutečně super je http://www.paradnipujcky.cz/pujcka/Cofidis vstřícnost, rychlost, vše.

    Držím palce 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *