Pôžička na kartu


Tento produkt je väčšinou spájaný s pojmom kreditná karta, ktorú nám vydá niektorá banková inštitúcia, no majú ho v ponuke aj nebankové spoločnosti. Mať peniaze kedykoľvek k dispozícii bez toho, aby sme použili hotovosť v peňaženke alebo online či osobne previedli finančnú transakciu na našom bankovom účte môže byť celkom pohodlné – stačí k tomu príslušná platobná karta. Znovu však platí aj to, že každá minca má dve strany.

Banková kreditná karta

Vo viacerých článkoch na tomto portáli možno nájsť podrobnejšie informácie o platobných bankových kartách, aké je ich základné delenie, pretože je rozdiel medzi debetnou platobnou kartou (na nej sú vlastné finančné prostriedky) a kreditnou platobnou kartou (obsahuje cudzie financie t.j. je to vlastne typ pôžičky). Prakticky každá banka má vo svojom úverovom portfóliu aj viacero typov kreditných kariet, ktoré môže klient po splnení podmienok na ich vydanie získať. Vo všeobecnosti sa jedná o samostatný kartový účet, s dohodnutým úverovým rámcom, minimálnou mesačnou splátkou, ale aj s existenciou bezúročného obdobia napr. 40, 45, 50 dní. Ak počas tejto doby užívateľ karty uhradí celú spotrebovanú sumu (pôžičku) použitú pri platbách touto kreditkou, banka si neúčtuje žiadne úroky za požičanie týchto peňazí.

Ponuky z nebankových spoločností

V súčasnosti nepôsobí na slovenskom finančnom trhu veľa nebankoviek, ktoré by ponúkali produkt pôžička na kartu, no niektoré sa predsa nájdu. Patria k nim aj Home Credit a Tesco finančné služby.

Home Credit – Šikovná karta

 • je typom medzinárodnej kreditnej karty
 • úverový limit v intervale od 700 € do 6 638 €
 • úroková sadzba 26,28 % p. a., bezúročná doba 51 dní
 • minimálna mesačná splátka 4 % z dlžnej sumy
 • mesačný poplatok za kartu 2,19 €
 • bonusy v podobe 3 bezplatných výberov z bankomatov a odmena za platbu u vybraných partnerov.

TESCO pôžička na kartu

 • úverový rámec 400 € – 7 000 €
 • úroková sadzba variabilná, cca 20 % p. a.
 • typ revolvingového úveru
 • mesačná splátka už od 11,50 €
 • pôžičku možno vybaviť cez internet, telefonicky, osobne, bez poplatku.

Pre získanie niektorej z uvedených pôžičiek je potrebné splniť podobné podmienky ako pri bežných bezúčelových pôžičkách napr. žiadateľ musí byť plnoletá osoba s pobytom na Slovensku, mať stály príjem zo zamestnania, z podnikateľskej činnosti alebo poberať dôchodok a byť schopný pôžičku splácať.

Aj tento úverový produkt má svoje „pre a proti“

Každý, kto si chce zobrať nejakú pôžičku by nemal zabudnúť na to, že požičané treba vrátiť.  Pôžička na kartu sa  môže javiť ako príjemná finančná rezerva na čokoľvek a ak človek využije jej bezúročné obdobie vlastne nič nepreplatí, no inak je to celkom nákladná pôžička. Jej úročenie je v porovnaní s inými spotrebiteľskými úvermi nadpriemerné, takže sa to prejaví aj na celkovej cene za odplatu.


Pôžička na kartu
1 (20%) 1

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia