P2P pôžičky od Zinc Euro


Sľuby sa majú plniť, takže ako bolo avizované v predchádzajúcom článku o P2P pôžičkách, prinášame ďalšie informácie aj recenziu na jedného z „novších“ poskytovateľov týchto produktov, spoločnosť Zinc Euro.

O spoločnosti

Akciová spoločnosť Zinc Euro so sídlom v Poprade bola podľa záznamov v obchodnom registri založená v októbri 2014, takže naozaj patrí k najmladším hráčom na trhu s P2P pôžičkami u nás. Pre investorov avizuje viacstupňovú ochranu ich vložených financií (garančný fond, komplexné hodnotenie bonity klienta, zníženie rizikovosti formou diverzifikácie), záujemcom o pôžičku zas online komunikáciu, rýchle poskytnutie peňazí a tiež možnosť zníženia úrokovej sadzby (až o 50 %) na už existujúcich pôžičkách od iných finančných subjektov. Pôžičkami typu „od ľudí pre ľudí“ spájajú tých, ktorí si financie potrebujú požičať s tými, ktorí chcú vlastné financie investovať a zhodnotiť.

Akciová spoločnosť Zinc Euro so sídlom v Poprade bola podľa záznamov v obchodnom registri založená v októbri 2014, takže naozaj patrí k najmladším hráčom na trhu s P2P pôžičkami u nás.

Pôžičky – ponuky, proces vybavenia

Ponukové portfólio svojich pôžičiek má Zinc Euro nastavené v rozsahu 1 000 € – 5 000 €. Z tohto intervalu si možno vybrať pôžičku s dobou splatnosti 1 rok až 5 rokov, podľa vlastných potrieb a možností. Úroková sadzba je individuálna, poskytovateľ ju „pridelí“ po vyhodnotení bonity žiadateľa a záujmu investorov, pričom podľa informácií na webovej stránke spoločnosti začína jej výška už na úrovni 6,9 % p. a. Po výbere produktu je potrebné, aby sa záujemca o pôžičku zaregistroval, vyplnil na priloženom formulári svoje identifikačné a kontaktné údaje, potvrdil súhlas s ich spracovaním a klikol na „chcem pôžičku“. Ostatné sa už „dotiahne“ v online spolupráci s pracovníkmi spoločnosti. Po schválení žiadosti možno celý proces vybavovania sledovať na internete, v zabezpečenej vlastnej zóne.

Parametre pôžičky v príkladoch

V prvej tabuľke sú zobrazené údaje pre pôžičku vo výške 1 000 s rôznou dobou splatnosti a v druhej tabuľke sú údaje, týkajúce sa pôžičky vo výške 3 000 €.

Tab. 1:

Doba splatnosti Úroková sadzba Mesačná splátka
1 rok 16 % p. a. 90 €
2 roky 9 % p. a. 46 €
3 roky 8 % p. a. 31 €

 

Tab. 2:

Doba splatnosti Úroková sadzba Mesačná splátka
1 rok 8,7 % p. a. 261 €
2 roky 7,2 % p. a. 134 €
3 roky 6,9 % p. a. 92 €

Pre aj proti

Nakoľko stále platí, že všetko má zvyčajne svoje pozitíva aj negatíva, výnimkou nie sú ani P2P pôžičky od Zinc Euro.

K pozitívam možno priradiť:

  • informácia o schválenej výške pôžičky je žiadateľovi daná hneď pri prvom kontakte s poskytovateľom
  • prijateľné úrokové sadzby, odplata za pôžičku nižšia ako u iných subjektov, vychádza z priemernej RPMN bankových produktov
  • zmluvne dohodnuté podmienky o pôžičke sa nemenia ani v prípade odstúpenia investora
  • po uhradení min 6 mesačných splátok z čerpanej pôžičky možno požiadať aj o ďalšiu, novú pôžičku.

Negatívne možno posudzovať:

  • nutnosť uhradiť viaceré poplatky, napr. aj za predčasné splatenie pôžičky
  • sprostredkovanie takýchto pôžičiek nepodlieha dohľadu NBS, takže v prípade problémov sa nemožno spoliehať na ochranu podľa zákona o spotrebiteľských úveroch
  • dostupnosť takýchto pôžičiek pre klientov bez dostatočného stáleho príjmu je obmedzená.

Záverom

Spoločnosť Zinc Euro, a.s. pôsobí na slovenskom finančnom trhu s alternatívnymi pôžičkami zatiaľ pomerne krátku dobu, takže medzi záujemcami o takúto formu získania financií nie je asi celkom známa. Jej internetová stránka však poskytuje viaceré informácie o jej pôsobení a produktoch – nielen pôžičkách, ale aj možnostiach zapojiť sa do kolektívneho financovania z pozície investora. Zverejnené obchodné podmienky sú transparentné a ak spoločnosť zverejní napr. aj svoje štatistické údaje o doterajšej činnosti , môžu jej pôžičky osloviť aj viac záujemcov o produkty P2P.


P2P pôžičky od Zinc Euro
5 (100%) 2

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *