mBank


mBank je členom skupiny Commerzbank, jednej z vedúcich finančných skupín v európskom rámci. Pôvodne vznikla ako banka so zameraním na poskytovanie služieb veľkým a stredným podnikom a spoločnostiam, postupne rozšírila svoju pôsobnosť aj na privátnych a retailových zákazníkov. V r. 2007 vstúpila na slovenský finančný trh a ako prvá banka priniesla on-line správu bankových služieb cez internet alebo telefón samotným klientom.

V súčasnosti má banka v SR už viac než 230 tisíc klientov. mBank je mobilná, ústretová a transparentná banka, ponúka produkty a služby, ktoré sú najviac využívané za výhodné ceny a zároveň pohodlným spôsobom. Banka pôsobí na Slovensku na základe tzv. európskeho pasu pre podnikanie v bankovom sektore pod obchodnou značkou mBank S. A. (predtým BRE Bank S. A.) . V r. 2014 získala ocenenie Zlatá minca za 1.miesto svojho bankového účtu mKonto aj za sporiaci účet mSporenie.

Recenzie produktov

Účty: Individuálni zákazníci majú k dispozícii osobný účet mKonto, jeho založenie a vedenie je zdarma, podobne ako trvalé príkazy a inkasné platby a v prípade aktívneho využívania platobnej karty nie sú spoplatnené ani výbery z bankomatov. Žiadosť o otvorenie účtu je možné zaslať cez internet, podpis dokumentácie je možný na vybranom obchodnom mieste alebo priamo doma, kde budú dokumenty doručené zdarma do 5 dní od zaslania žiadosti. V prípadne záujmu je možné vystaviť aj platobnú kartu, prípadne zriadiť sporiaci účet., pričom v súčasnosti banka pridáva k bežnému účtu výhodný sporiaci úrok 2 % , pre zostatok na účte do 2 000 €. Podnikatelia môžu využiť mKonto Biznis – bežný účet pre živnostníkov. Aj tento účet je možné založiť a viesť zdarma, podobne bezplatné sú aj všetky prevody cez internet banking a pripísanie všetkých došlých úhrad. Spravovanie podnikateľských financií je tak úsporné, pohodlné, bez obmedzení.

Úvery: Pre fyzické osoby sú v ponuke spotrebiteľské pôžičky, hypotéky, povolené prečerpanie na účte aj kreditné karty. V súčasnosti prebieha akcia mPôžičkaPLUS, ktorá je ponúkaná s úrokovou sadzbou 9,9 % p. a. , akúkoľvek lepšiu ponuku však banka dorovná až do výšky RPMN 7,1 %. Pôžičku možno získať vo výške 350 € – 20 000 €, s dobou splatnosti 1 – 7 rokov, pričom dobu splatnosti a deň inkasa mesačnej splátky si zvolí sám klient a úver je možné aj poistiť proti insolventnosti. Klienti mBank môžu o pôžičku žiadať aj cez IB a po schválení a autorizácii sú peniaze hneď k dispozícii na osobnom mKonte. V prípade potreby vyššieho úveru je možné využiť mHypotéku s úrokom od 1,54 % (podmienkou je poistenie produktu), ktorá získala ocenenie v ankete Hypotéka r. 2014. Jej vybavenie je bezplatné a výška úveru až do 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Sporenie: Banka ponúka v tomto segmente viacero produktov – mSporenie, eMax, eMax Plus, mVklad. Produkt mSporenie umožňuje sporiť aj malé sumy pri každej platbe. Úroková sadzba je 1,4 % p. a. , založenie a vedenie sporenia bezplatné. V prípade, ak chce klient šetriť väčšie sumy, možno založiť účet eMax Plus alebo termínovaný mVklad, ktorý má garantovaný úrok odstupňovaný podľa doby viazanosti a minimálny vklad 200 €.

Investovanie: Voľné finančné prostriedky môžu klienti banky zhodnotiť v produkte mFondy – Hypermarket podielových fondov, kde možno predávať a nakupovať rôzne typy podielových fondov podľa individuálnych požiadaviek.

Výhody banky

  • individuálne spravovanie účtov samotnými klientmi
  • výhodné cenové relácie bankových produktov a služieb
  • prepracované a prehľadné elektronické bankovníctvo

Nevýhody banky

  • menšia ponuka produktov pre podnikateľskú sféru

Produkty banky

  • účty: bežné, osobné a biznis kontá
  • úvery: pôžičky, hypotekárne úvery, kontokorent, kreditné karty
  • sporenie a investovanie: sporiace účty, termínovaný vklad, podielové fondy

Internetové bankovníctvo

Nová platforma internet bankingu, ktorý banka spustila v r. 2014 znovu zvyšuje schopnosť klientov spravovať si vlastné financie. Nový IB je prehľadný, najdôležitejšie informácie sú priamo na úvodnej stránke v Paneli financií, najčastejšie používané funkcie sú jednoducho a rýchlo dostupné, v histórii platieb je zabudované inteligentné vyhľadávanie. Správca financií umožňuje plánovať a sledovať plnenie nastaveného osobného rozpočtu. Prihlásenie do IB je možné podľa vlastného nastavenia buď cez číslo aktívnej karty alebo cez užívateľské meno podľa vlastného výberu. Pre telefóny je k dispozícii mobilná aplikácia mBank pre Android aj iOS, ktorá dáva prehľad o účtoch, transakciách, platbách a platobných kartách.

Pobočky

Služby a produkty poskytuje mBank aj vo svojich Finančných centrách a mkioskoch po celom území Slovenska. Finančné centrá slúžia hlavne na poradenstvo a bankovú administráciu, ale poskytujú všetky služby ako mkiosky, ktoré sú situované väčšinou do obchodných centier a počas nakupovania si možno aj napr. založiť účet, či získať nejakú pôžičku. Otváracie hodiny sú zvyčajne v PO – PI: 9:00 – 19:00 hod., v SO + NE prispôsobené prevádzke nákupných centier. V prípade žiadosti o bankový produkt možno využiť aj Mobilný tím, jeho členovia na základe telefonátu dohodnú vzájomné osobné stretnutie. Adresa centrály banky: mBank S. A., pobočka zahraničnej banky, Pribinova 10, 811 09 Bratislava.

Kontakty

Call centrum mLinka: 0850 60 60 50, (zo zahraničia: + 421 232 101 080)

e-mail: kontakt@mbank.sk

Kód banky: 8360

SWIFT: BREXSKBX

Rýchla žiadosť o pôžičku
mBank
5 (100%) 1

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia