Dovolenka s poistením


V súvislosti s poistením v súčasnosti rezonuje hlavne náhrada doterajšieho poistného odvodu za 8 % poistnú daň. Vládny návrh je však momentálne v parlamente a na to, či sa naozaj od októbra tohto roku  bude platiť táto daň pri neživotných poistkách si ešte musíme počkať. V každom prípade sa však blíži čas  prázdnin a dovoleniek, intenzívnejšie cestovanie domáce aj zahraničné a myslieť vopred na to, že môžu pri tom nastať aj nepredvídané, nepríjemné situácie je určite užitočné. Súčasťou výberu miesta dovolenky, spôsobu dopravy, dovolenkových aktivít… , by mal byť aj výber poistenia.

Aké poistenie si vybrať? 

Poistný trh ponúka možnosť vybrať si z naozaj rozsiahleho portfólia poistiek a poistných balíkov. Podrobnejšie informácie o pojmoch z tejto oblasti obsahuje viacero článkov na tomto portáli, takže teraz skôr o tom, ako sa orientovať pri výbere poistenia „pre nás“. Presný návod čo a od koho však neexistuje. Faktorov, ktoré je pri výbere a následnom rozhodovaní sa treba vziať do úvahy je množstvo: dovolenková lokalita, veková štruktúra a zdravotný stav dovolenkárov, typ dovolenky (poznávací pobyt, relax pri mori, adrenalínové aktivity), použité dopravné prostriedky a mnohé iné faktory. Už na prvý pohľad je toho dosť, takže komplexné cestovné poistenie môže byť vhodnou voľbou.

Komplexné cestovné poistenie je špecifický produkt, ktorý ponúkajú cestovné kancelárie a agentúry, spolupracujúce s viacerými poisťovňami. Jeho výhodou napríklad je, že okrem toho, čo obsahuje klasické cestovné poistenie (poistenie liečebných nákladov, zodpovednosti za škodu, strata batožiny…) má tento poistný balík navyše aj poistenie stornovacích poplatkov, poistenie meškania dopravy, 24 hodinovú asistenčnú službu v slovenskom jazyku a stále k dispozícii pracovníka agentúry. Cenové relácie komplexného poistenia sú rôzne, no začínajú od 15 € na osobu pri týždňovom pobyte, čo je naozaj prijateľná suma. Cena by však v prípade výberu poistenia nemala byť prioritným, určujúcim kritériom, radšej sa zamerať na výšku poistného krytia či kryté riziká.

Kde sa poistiť?

Tak ako si možno vyberať z množstva poistných produktov, tak si možno vyberať aj to, u ktorého subjektu si zjednáme poistenie. Poistnú zmluvu možno uzavrieť nielen v špecializovanej inštitúcii – poisťovni, ale aj už v spomínaných  „cestovkách“ či bankových domoch. Aj pohodlne online spôsobom je možné získať potrebné informácie a rozhodnúť sa pre to najvhodnejšie poistenie, pretože nech to bude u akéhokoľvek poskytovateľa, dovolenka je s poistením príjemnejšia a istejšia.

Na porovnanie poistenie v renomovaných poisťovniach

Cestovné poistenie: 7 dňový pobyt v Európe – turistika, pre 1 osobu, poistenie liečebných nákladov, zodpovednosti za škodu, strata batožiny

Poisťovňa Výška poistného krytia v € Cena poistky v €
AXA Assistance bez obmedzenia 11,89
Allianz bez obmedzenia 29,56
UNIQUA 230 000 12,80
Union 230 000 20,00
Generali 200 000 15,20
Wustenrot 150 000 16,00
Groupama 100 000 8,40

 


Dovolenka s poistením

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia