Čo je pôžička pred výplatou ?


Aj vám sa už stalo, že ste sa nemohli na nič sústrediť, pretože ste čakali na „pípnutie“ SMS správy z banky o príchode peňazí na váš účet? Ak nie, patríte asi medzi tých šťastnejších, ktorých nezaskočia ani neočakávané finančné výdavky, či posun výplatného termínu. Niekedy stačí aj malá suma peňazí na vyriešenie problému a jednou z možností ako ju získať, je aj pôžička pred výplatou.

 

Riešenie by malo byť efektné aj efektívne

 

Bankové a nebankové subjekty pôsobiace na finančnom trhu ponúkajú viac druhov produktov, pre ktoré sa zaužíval pojem pôžička pred výplatou. Treba si len vybrať ten najvhodnejší, podľa vlastných potrieb a možností. Pred žiadosťou o pôžičku je potrebné myslieť nielen na výšku pôžičky, ale aj na skutočnosť, že požičané peniaze bude potrebné aj s úrokmi vrátiť. Pôžička pred výplatou môže pomôcť napr. pri riešení urgentnej platby za energie či zaplatenie stravných lístkov do školskej jedálne. Na to zvyčajne stačí aj menšia pôžička, ale ak je potrebné financovať nutnú opravu auta alebo kúpiť novú chladničku, tak je asi potrebná vyššia suma finančných prostriedkov. Dôležité je tiež získať peniaze rýchlo, jednoduchým spôsobom a podľa možnosti aj diskrétne. Pôžička pred výplatou všetky tieto atribúty má, pretože je dostupná prakticky pre každého, možno ju získať on-line, bez overovania príjmu a úverových registrov, peniaze sú odosielané na účet alebo poštovou poukážkou hneď po schválení žiadosti.

 

Viacero foriem pôžičky pred výplatou

 

Možno bolo a ešte aj je zaužívané, že pôžičku pred výplatou je možné riešiť len s nebankovou spoločnosťou. V súčasnosti však už aj niektoré bankové inštitúcie poskytujú produkty, ktorými je vhodné preklenúť prechodný nedostatok finančných prostriedkov a to nielen malou pôžičkou, ale napríklad aj formou prečerpania bežného účtu alebo získaním kreditnej karty. Prostriedky z nastaveného úverového rámca je možné použiť na čokoľvek a kreditka môže byť aj príjemnou finančnou rezervou do budúcnosti. Väčšina záujemcov o pôžičku pred výplatou však zatiaľ uprednostňuje pôžičku od nebankových spoločností. Najviac sú využívané malé, rýchle pôžičky s krátkodobou splatnosťou t. j. v rozsahu 30 € až 350 € ( u opakovaných klientov zvyšujú nebankové spoločnosti limit až na 700 €), so splatnosťou do 1 mesiaca a v prípade akciových ponúk možno dostať takúto pôžičku aj s 0 % úrokom. Majú však aj svoje negatívne stránky v tom, že ich výška je limitovaná, doba splatnosti krátka, celú sumu pôžičky je potrebné uhradiť jednorázovo a v prípade nedodržania termínu splatnosti sú účtované vysoké sankčné poplatky. Ani predĺženie splatnosti nie je zdarma, poplatok nie je zanedbateľný. Nie je preto na škodu zvážiť pred žiadosťou o pôžičku aj fakt, či nie je vhodnejšie pred výplatou „zobrať“ klasickú pôžičku na vyššiu sumu a s dlhšou dobou splatnosti.

Premietnuté do praxe

Pôžička pred výplatou v sume 200 € na 30 dní, od dvoch overených nebankových spoločností a jednej banky:

Pôžičkomat = celková cena pôžičky, ktorú bude treba vrátiť je 204,25 €. V prípade, ak požiadame o predĺženie splatnosti o ďalších 15 dní, treba uhradiť poplatok 44 €, takže v tom prípade je cena pôžičky na 45 dní v sume 248,25 €.

Ferratum Bank = za rovnakých vyššie uvedených podmienok je potrebné vrátiť 204,76 €, v prípade predĺženia je poplatok 50 €, takže tu je potrebné vrátiť za 45 dní 254,76 €

Pôžičku 200 € poskytuje aj Raiffeisen bank na 6 mesiacov, s mesačnou splátkou 37 €, takže celková cena pôžičky je 222 €.

V prípade, ak pôjde o pôžičku pred výplatou v sume 500 € so splatnosťou na 1 rok, tak banky (ZUNO, SLSP, Tatra banka, OTP Banka) uvádzajú mesačnú splátku v rozsahu 43 € – 46 €, takže celkovo klient vráti 519 € – 545 €.

Nebanková spoločnosť Cetelem má v tomto prípade mesačnú splátku 46,05 € a celková suma za pôžičku je 552,60 €.

Ponuka pôžičiek pred výplatou je relatívne veľká a relatívne veľká môže byť aj dilema, ktorú z nich vybrať. Oplatí sa preto pozrieť si ich hodnotenia, porovnať podmienky a využiť na to napríklad služby portálu www.coolpozicky.sk, kde možno získať zaujímavé informácie o rôznych produktoch.


Čo je pôžička pred výplatou ?
4 (80%) 1

Podobné recenzie

banner-hyperia