Československá obchodná banka – ČSOB


Československá obchodná banka (ČSOB) je banka s viac než 50 ročnou tradíciou, v súčasnosti patrí medzi najväčšie univerzálne banky na slovenskom finančnom trhu. Ponúka kompletnú ponuku bankových produktov pre retailových klientov, malých a stredných podnikateľov, korporátne firmy a zabezpečuje aj privátne bankovníctvo.

Banka patrí do ČSOB Finančná skupina, má široké portfólio služieb a produktov – hypotéky, spotrebné úvery, sporiace a investičné produkty, ale aj poistenie, stavebné sporenie a leasing. Prvoradý je osobný prístup ku klientovi, možnosť získania produktov on-line spôsobom – účet Pohoda, stavebné sporenie, cestovné poistenie.

Recenzie produktov

Účty: Pre individuálnych klientov je k dispozícii viacero typov účtov – Pohoda, Extra pohoda, SmartÚčet, Študentský účet, účet Fun. Ku všetkým účtom je možné získať bonusy napr. vedenie účtu bez poplatku v prípade aktívneho využívania účtu, zvýhodnené úročenie na sporiacom účte alebo pri úveroch. Produkt ČSOB SmartÚčet obsahuje okrem účtu aj samotný smartfón a aplikáciu SmartBanking. Podnikatelia a firmy môžu využiť rôzne Podnikateľské kontá a bežné účty v mene EUR alebo cudzích menách. Samozrejmosťou sú aj debetné a kreditné karty.

Úvery: Hypotekárne úvery banka v súčasnosti ponúka s úrokom od 2,05 % p. a., s možnosťou schválenia za 24 hodín a následným získaním peňazí do 2 hodín od schválenia. Spotrebné úvery bezúčelové so splatnosťou na 1 – 9 rokov, vo výške 600 € – 25 000 €, úroková sadzba od 5,5 % p. a., pri stavebných úveroch aj nižšia. V podnikateľskej sfére možno využiť úvery bezúčelové, prevádzkové splátkové, kontokorent, úvery z európskych zdrojov aj špeciálny Preklenovací poľnohospodársky úver.

Sporenie a investovanie: Pre individuálnych klientov banka ponúka stavebné sporenie Profit Maxi a Mini, s úročením do 1,8 % p. a. , s možnosťou získať aj štátnu prémiu do 66,39 € ročne, aj viac typov sporiacich účtov – Depozit, Extra, Štandard, aj termínovaný vklad, ale s nízkym úrokom len do 0,6 % p. a. Podielové a dlhopisové fondy sú k dispozícii občanom aj firmám, možnosť výberu z konzervatívnych, zmiešaných aj akciových fondov.

Výhody banky

  • veľký rozsah úverov pre podnikateľskú sféru,
  • variabilnosť produktov, možnosť výberu z viacerých alternatív,
  • prijateľné úverové úrokové sadzby,
  • špecializované obchodné financovanie.

Nevýhody banky

  • bankové produkty viac zamerané na korporátnu klientelu

Produkty banky

  • účty a platby: individuálne, firemné
  • úvery: spotrebné, účelové, bezúčelové, hypotekárne, s podporou EÚ, špecializované, projektové
  • sporenie a investovanie: termínované vklady, fondy, obchodovanie na finančnom trhu
  • poistenie a leasing: cestovné, poistenie nehnuteľnosti, poistenie auta, finančný a operatívny leasing

Internetové bankovníctvo

http://www.csob.sk

ČSOB Internet Banking24 je zabezpečený okrem prihlásenia sa identifikačným číslom a PIN aj zadaním SMS kľúča alebo použitím čipovej karty, čo prispieva k zvýšenej bezpečnosti pri práci s účtom. Banka ponúka aj ČSOB SmartBanking, určený majiteľom smartfónov a tabletov a ako prvá slovenská banka priniesla aplikáciu optimalizovanú pre Android tablet. Elektronické bankovníctvo si možno zriadiť v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a mobilné aplikácie sú bezplatné.

Pobočky

Pobočky má ČSOB na celom území v SR, v súčasnosti ich je 117, niektoré sú otvorené aj cez víkend od 9:00 do 19:00 hod., v pracovných dňoch sú v prevádzke obvykle od 8:00 do 16:00 hod. Adresa banky: Československá obchodná banka, a. s., Michalská 18, 815 63 Bratislava.

Kontakty

Infolinka: 0850 111 777 , nonstop ,(zo zahraničia: +421 2 5966 8844)

e-mail: info@csob.sk

Kód banky: 7500

SWIFT: CEKOSKBX


Československá obchodná banka – ČSOB
2.5 (50%) 2

Podobné recenzie

banner-hyperia