Československá obchodná banka – ČSOB


Československá obchodná banka (ČSOB) je banka s viac než 50 ročnou tradíciou, v súčasnosti patrí medzi najväčšie univerzálne banky na slovenskom finančnom trhu. Ponúka kompletnú ponuku bankových produktov pre retailových klientov, malých a stredných podnikateľov, korporátne firmy a zabezpečuje aj privátne bankovníctvo.

Banka patrí do ČSOB Finančná skupina, má široké portfólio služieb a produktov – hypotéky, spotrebné úvery, sporiace a investičné produkty, ale aj poistenie, stavebné sporenie a leasing. Prvoradý je osobný prístup ku klientovi, možnosť získania produktov on-line spôsobom – účet Pohoda, stavebné sporenie, cestovné poistenie.

Recenzie produktov

Účty: Pre individuálnych klientov je k dispozícii viacero typov účtov – Pohoda, Extra pohoda, SmartÚčet, Študentský účet, účet Fun. Ku všetkým účtom je možné získať bonusy napr. vedenie účtu bez poplatku v prípade aktívneho využívania účtu, zvýhodnené úročenie na sporiacom účte alebo pri úveroch. Produkt ČSOB SmartÚčet obsahuje okrem účtu aj samotný smartfón a aplikáciu SmartBanking. Podnikatelia a firmy môžu využiť rôzne Podnikateľské kontá a bežné účty v mene EUR alebo cudzích menách. Samozrejmosťou sú aj debetné a kreditné karty.

Úvery: Hypotekárne úvery banka v súčasnosti ponúka s úrokom od 2,05 % p. a., s možnosťou schválenia za 24 hodín a následným získaním peňazí do 2 hodín od schválenia. Spotrebné úvery bezúčelové so splatnosťou na 1 – 9 rokov, vo výške 600 € – 25 000 €, úroková sadzba od 5,5 % p. a., pri stavebných úveroch aj nižšia. V podnikateľskej sfére možno využiť úvery bezúčelové, prevádzkové splátkové, kontokorent, úvery z európskych zdrojov aj špeciálny Preklenovací poľnohospodársky úver.

Sporenie a investovanie: Pre individuálnych klientov banka ponúka stavebné sporenie Profit Maxi a Mini, s úročením do 1,8 % p. a. , s možnosťou získať aj štátnu prémiu do 66,39 € ročne, aj viac typov sporiacich účtov – Depozit, Extra, Štandard, aj termínovaný vklad, ale s nízkym úrokom len do 0,6 % p. a. Podielové a dlhopisové fondy sú k dispozícii občanom aj firmám, možnosť výberu z konzervatívnych, zmiešaných aj akciových fondov.

Výhody banky

 • veľký rozsah úverov pre podnikateľskú sféru,
 • variabilnosť produktov, možnosť výberu z viacerých alternatív,
 • prijateľné úverové úrokové sadzby,
 • špecializované obchodné financovanie.

Nevýhody banky

 • bankové produkty viac zamerané na korporátnu klientelu

Produkty banky

 • účty a platby: individuálne, firemné
 • úvery: spotrebné, účelové, bezúčelové, hypotekárne, s podporou EÚ, špecializované, projektové
 • sporenie a investovanie: termínované vklady, fondy, obchodovanie na finančnom trhu
 • poistenie a leasing: cestovné, poistenie nehnuteľnosti, poistenie auta, finančný a operatívny leasing

Internetové bankovníctvo

http://www.csob.sk

ČSOB Internet Banking24 je zabezpečený okrem prihlásenia sa identifikačným číslom a PIN aj zadaním SMS kľúča alebo použitím čipovej karty, čo prispieva k zvýšenej bezpečnosti pri práci s účtom. Banka ponúka aj ČSOB SmartBanking, určený majiteľom smartfónov a tabletov a ako prvá slovenská banka priniesla aplikáciu optimalizovanú pre Android tablet. Elektronické bankovníctvo si možno zriadiť v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a mobilné aplikácie sú bezplatné.

Pobočky

Pobočky má ČSOB na celom území v SR, v súčasnosti ich je 117, niektoré sú otvorené aj cez víkend od 9:00 do 19:00 hod., v pracovných dňoch sú v prevádzke obvykle od 8:00 do 16:00 hod. Adresa banky: Československá obchodná banka, a. s., Michalská 18, 815 63 Bratislava.

Kontakty

Infolinka: 0850 111 777 , nonstop ,(zo zahraničia: +421 2 5966 8844)

e-mail: info@csob.sk

Kód banky: 7500

SWIFT: CEKOSKBX


Československá obchodná banka – ČSOB
2.5 (50%) 2

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

2 skúseností s Československá obchodná banka – ČSOB

 1. Lubomir Gazi píše:

  Mam zlu skusenost s csob.
  Zijem a pracujem v zahranici.
  Chcel som kupit rodinny dom na slovensku.
  Mal som aj financneho poradcu,ktory mi doporucil prave csob. Ja som to bral ako hotovu vec kedze mam celko slusny prijem.
  Ale cuduj sa svete neschvalili mi to a to preto,ze som mlady (21) a nemam uverovu minulost.Ved to je jasne ze nemam uverovu minulost,ked zijem a pracujem v zahranici.
  Potom nechapem preco odomna chceli vsetky papiere ved vedeli ze mam 21 rokov a ze ucet na Slovensku nemam.

  • jacko peter píše:

   Csob ach jaj 20%percent kupena nehnutelnost stare mesto kosice novostavba,prijem 1400,eur,druhy rucitel,vek bezdetnost ,aaaaa zamietnute 5 rokov stara spoplatnena stavebka ,tak ty s blavy co schvaluju karma si vas najde ona je zadarmo noe ako vasa banka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia