Bezúčelový úver od Tatra banky


Tatra banka vstúpila na slovenský finančný trh už v roku 1990 ako prvá súkromná banka a odvtedy poskytuje svojim klientom komplexné bankové služby, leasing, možnosť investovať do podielových fondov aj sporiť si na dôchodok cez doplnkové dôchodkové sporenie. V jej portfóliu úverových produktov sú k dispozícii úvery na bývanie (hypotéku momentálne ponúka s úrokovou sadzbou 1,95 % pri 3 ročnej fixácii) a bezúčelové úvery. Práve jeden z nich Bezúčelový úver Classic má deklarovaný 0 % úrok od polovice splácania, takže upútal aj našu pozornosť, nakoľko stále platí aj to známe „nič nie je zadarmo“ a teraz nulový úrok, tak to môže byť zaujímavé…

Bezúčelový úver Classic

Tento úver na čokoľvek, bez nutnosti dokladovať použitie získaných finančných prostriedkov môžu klienti získať aj v priebehu 24 hodín, bez dokladovania príjmu v prípade žiadateľa, ktorý má príjem zo závislej činnosti alebo poberá dôchodok v zodpovedajúcej výške. Parametre a podmienky získania úveru sú pritom nasledovné:

  • možno si požičať 500 € – 25 000 €
  • doba splatnosti v intervale 24 – 96 mesiacov
  • úroková sadzba od 9,90 % p. a. , s možnosťou zníženia od polovice splácania
  • bez nutnosti zaistenia ručením
  • s možnosťou poistiť splácanie úveru pre prípad nečakaného výpadku vlastného príjmu
  • žiadateľ musí byť vo veku nad 18 rokov, s trvalým bydliskom na Slovensku a stabilným príjmom (zo zamestnaneckého pomeru, z podnikania, dôchodková renta…)

Klienti banky môžu požiadať o tento úver aj cez svoje internetové bankovníctvo a zaslať online žiadosť, noví klienti môžu využiť telefonický kontakt alebo osobné vybavenie na niektorej pobočke banky.

Konkrétny príklad koľko peňazí možno ušetriť, ak si klient vezme Bezúčelový úver Classic vo výške 3 000 € , s dobou splatnosti 60 mesiacov a zároveň splní podmienku pre zníženie úrokovej sadzby t.j. podmienkou pre získanie 0 % úročenia je riadne splácanie úveru v dohodnutých termínoch podľa splátkového kalendára, bez využitia mimoriadnych splátok a bez žiadosti o odklad splátok v prvej polovici splácania.

  1.polovica splácania 2.polovica splácania
Úroková sadzba 10,90 % 8,06 % *
Poplatok za úver 60 € 0 €
Mesačná splátka 65,30 € 56,84 €

úroková sadzba vypočítaná za celé obdobie splácania úveru, s uplatnením 0 % úrokovej sadzby v druhej polovici splácania úveru

Celkom ušetrené: 253,80 €

RPMN : 9,78 %

Celková suma odplaty za úver: 3 724,20 €

Zdroj: úverová kalkulačka na www.tatrabanka.sk

Na záver

Aj keď naozaj nič nie je zadarmo, čo je pochopiteľné, veď cieľom podnikania je dosiahnutie zisku, v tomto prípade možno ponuku Tatra banky hodnotiť pozitívne: banka neprerobí a klient môže byť tiež v podstate spokojný. Podmienka získania výhodnejšieho úročenia nie je nesplniteľná ani obmedzujúca, veď každý zodpovedný žiadateľ si predsa uvedomí, že ak si niečo požičia, treba to aj vrátiť, riadne a včas splatiť. V tomto prípade je to zároveň spojené aj s príjemným bonusom vo forme ušetrených financií.

 

 


Bezúčelový úver od Tatra banky

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *