Bankovanie s 365. bank


365. bank je síce odštepným závodom Poštovej banky, no zároveň je to plne mobilná banka s inteligentným bankovníctvom. Štylizuje sa tiež ako banka pre dnešných ľudí, bez pobočiek, s mobilnou aplikáciou, s účtom aj kartou zadarmo.

Ako sa stať jej klientom?

V podstate jednoducho a rýchlo, no samozrejme treba splniť určité podmienky a okrem mobilu mať aj určitú digitálnu gramotnosť, no a hodí sa aj gramotnosť finančná. Obidve tieto zručnosti totiž určite prispejú k príjemnejšiemu mobilnému bankovaniu. Na založenie bezplatného účtu je potrebné stiahnutie aplikácie 365.bank do svojho mobilu s Androidom alebo iOS a po jej otvorení si najprv „užívať“ neformálnu komunikáciu, ktorá klienta dovedie až ku konečnej realizácii t.j. k založeniu bankového účtu rýchlo, pohodlne, bez papierovania a zdĺhavej administrácie.

Príjemným bonusom je aj to, že:

  • na prihlásenie sa do účtu nie je nutné pamätať si zložitý alfanumerický kód, ale možno si  na identifikáciu vybrať tvárovú biometriu, otlačok prsta alebo využiť špeciálny PIE kód t.j. kód vyskladaný z emoji obrázkov.
  • založenie a vedenie účtu je pre fyzické osoby bezplatné, podobne zadarmo sú prakticky všetky bežné bankové transakcie – spracovanie príkazov na úhradu, inkasá, prijaté platby, elektronický mesačný výpis z účtu, nastavenie finančných limitov…
  • platobná karta Master Card Standard má vertikálny „otočený“ vzhľad, no hlavne si ju možno v prípade potreby priamo cez appku zdarma zablokovať aj odblokovať a hotovosť vyberať bez poplatku nielen z bankomatov Poštovej banky, ale aj z POS terminálov na každej pošte.
  • k  osobnému účtu je možné zriadiť aj podúčty Sporenie a Syslenie.

Pre objektívnosť je však vhodné podotknúť, že ani mobilná banka nedáva všetko bezplatne. Spoplatnené je napr.  znovu vydanie platobnej karty, nový PIN kód, papierové potvrdenie o zostatku na účte aj výbery hotovosti z bankomatov inej ako Poštovej banky. Napriek tomu ide o výrazne menej poplatkov v porovnaní s tým, čo všetko spoplatňujú iné  banky.

Okrem založenia účtu si cez appku možno financie aj požičať a šetriť

Získať úver alebo si zriadiť sporenie možno síce zrealizovať aj cez internet banking v bežných bankách, no väčšinou je k tomu potrebný PC, notebook alebo aspoň tablet a tu postačí len mobil. Aplikácia 365. bank v prípade záujmu o pôžičku alebo sporenie nasmeruje klienta k zriadeniu zvoleného produktu jednoduchou, individuálnou, mobilnou komunikáciou, takže uvádzanie presného popisu postupu by bolo asi neúčelné a tak uvedieme len niekoľko všeobecných informácií o ponúkaných pôžičkách a šetriacich produktoch.

Pôžička:

Pozitívnym zistením je hlavne výška úrokovej sadzby 5 % p.a. pre všetkých klientov. Podľa informácií zverejnených na https://365.bank/pozicka/ je v prípade pôžičky 6 000 €, s dobou splatnosti 96 mesiacov, RPMN 5,20 % a celková odplata za pôžičku 7 317 €. Požičať si možno aj menej, už od 300 €, vybavenie je rýchle, no žiadateľ musí mať v banke zriadený účet a zároveň uspieť vo videohovore.

Sporenie – syslenie:

Okrem ponuky pôžičky má mobilná banka v ponuke aj šetriaci produkt. Je to netradičná forma sporenia nazvaná syslenie. Možno si vybrať sporenie formou bezcentového účtu alebo zaokrúhľovania platieb kartou. V prvom prípade všetky prichádzajúce centy odchádzajú na sporenie a v druhom prípade si klient zvolí zaokrúhľovanie svojich platieb na 1, 5, 10 eur a rozdiel odchádza na sporenie. Vzniknutý sporiaci účet má do sumy 1 500 € úrokovú sadzbu 3,65 % p. a.

Mobilná banka s potenciálom rastu

365.bank je v ostrej prevádzke necelý rok a v súčasnosti má viac než 11 tisíc klientov. Podľa vyjadrenia jej manažmentu by ich do piatich rokov chceli mať 200 tisíc. Smelé predsavzatie, ktoré sa však javí ako celkom reálne, veď popularita mobilného bankovníctva rastie aj banka rozširuje svoje portfólio produktov – najnovšie nasadila možnosť platenia s Apple Pay. Klientom tiež financie nielen spravuje, ale im aj pri ich správe poradí, čo je v dnešnej dobe tiež vhodnou službou.


Bankovanie s 365. bank

Podobné recenzie

Napíšte vaše skúsenosti

Diskusia:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

banner-hyperia